Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Salı

16°/

Çarşamba

18°/ 10°

Perşembe

20°/ 11°

Cuma

16°/ 11°

Cumartesi

10°/

Pazar

11°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Dünya

Korkunç kazanın nedeni kesinleşti!

2015 yılında Çin'de bir köprüye çarpan ve bir taksiyi de kanadıyla ikiye yaran uçak kazasıyla ilgili gerçek 8 yıl sonra ortaya çıktı.

Yayınlanma:

4 Şubat 2015 tarihinde Tayvan’daki Songshan Havaalanı’ndan Çin’deki Kinmen Havaalanı’na inen bir uçak 8 yıl önce korkunç bir kazaya neden oldu. Fransız yapımı ATR72 uçağı inişe yakın bir yerde önce bir köprüye çarpmış; ardından da kanadının ucuyla bir taksiyi ikiye bölündü.

Yıllar sonra ise kazanın nedeni ortaya çıktı. Kara kutuları inceleyen yetkililer uçağın düşmesini pilotun bir hatasına bağladı. Söz konusu hata 43 kişinin hayatını kaybetmesine sebep oldu.
Karakutularda pilotun hatasının nedeni ses kayıtlarıyla belgelendi. Motorlardan birini yanlışlıkla kapatan pilot o an şöyle dedi:

‘Vov, gazı yanlış tarafa çektim’

İLGİLİ HABER Filistin Başbakanı Muhammed İştiyye İstifa Etti
2015 yılında Çin'de bir köprüye çarpan ve bir taksiyi de kanadıyla ikiye yaran uçak kazasıyla ilgili gerçek 8 yıl sonra ortaya çıktı.

Söz konusu hatanın meydana gelmesi durumunda prosedüre göre pilotun diğer motoru kullanarak piste geri dönmesi gerekiyor. Uzmanlar pilotun buna uymamasını ve uçuşa devam etmesini ise ‘ölümcül bir hata’ olarak yorumladı.

author avatar
Haberin Adresi İnternet Editörü
Haberinadresi.com internet editörü. Gündem, ekonomi, spor ve birçok konuda haberin hazırlanması ve haber okuyucularına sunulmasını sağlamaktadır.

İlgili Haberler