Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Çarşamba

18°/ 10°

Perşembe

20°/ 11°

Cuma

19°/ 11°

Cumartesi

11°/

Pazar

/

Pazartesi

16°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Dünya

Kuzey Kore füzeleri peş peşe ateşledi! Güney Kore'de saldırı alarmı verildi

Güney Kore ordusu, Kuzey Kore'nin ülkenin doğu ve batı kıyılarından farklı türlerde en az 10 füze fırlattığını açıkladı. Füzelerden birinin Ulleung Adası yakınına düşmesi nedeniyle Güney Kore'de hava saldırısı alarmı verildi.

Yayınlanma:

ABD ve Güney Kore’nin bölgede başlattığı ortak askeri tatbikata daha önce tepki gösteren Kuzey Kore’den düşmanlarına uyarı niteliğinde bir hamle geldi. Güney Kore Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Pyongyang’ın ülkenin doğu ve batı kıyılarından farklı türlerde en az 10 füze fırlattığı duyuruldu. Bir kısa menzilli balistik füzenin Güney Kore’nin Ulleung Adası’nın 167 kilometre kuzeybatısındaki uluslararası sulara düşmesi nedeniyle yerel saatle 08.55 sıralarında adaya hava saldırısı uyarısı yapılırken, bölge sakinlerine sığınak ve bodrum katlara inme çağrısında bulunuldu.

İlk kez Güney Kore yakınlarına düştü

Kore’nin bölünmesinden bu yana ilk kez bir Kuzey Kore füzesinin Güney Kore’nin karasularının bu denli yakınına isabet ettiği belirtildi. Pyongyang’ın eylemi “son derece olağandışı ve tahammül edilemez” olarak nitelendirilirken, Pyongyang’a yanıt olarak 3 füze ateşlendiği bildirildi.

author avatar
Haberin Adresi İnternet Editörü
Haberinadresi.com internet editörü. Gündem, ekonomi, spor ve birçok konuda haberin hazırlanması ve haber okuyucularına sunulmasını sağlamaktadır.

İlgili Haberler