Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Salı

16°/

Çarşamba

18°/

Perşembe

19°/ 10°

Cuma

19°/ 11°

Cumartesi

11°/

Pazar

12°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Dünya

Navigasyonu izledi, yıkık köprüden uçtu

ABD'de yaşayan 47 yaşındaki Phil Paxson, kızının yaş gününden arabayla eve dönerken GPS'in yanlış yönlendirmesi sonucu köprüden aşağı düşerek hayatını kaybetti.

Yayınlanma:

Duvar’ın haberine göre Paxson’ın kayınvalidesi Linda McPhoee Koeing, Facebook’taki yaptığı paylaşımda, damadının arabayla eve döndüğünü, karanlık ve yağmurlu havada yönünü bulmak için GPS kullanırken ”nehre kapılmış” bir köprüden aşağı düştüğünü söyledi. Ailesi, Paxson’ın ihmal sebebiyle öldüğünü ve kazanın önlenebilir olduğunu düşünüyor.

Koeing, “Yol, 47 yaşında iki kız babası bir adamın ölümünü önleyecek herhangi bir bariyer veya uyarı işaretinden yoksundu. Ailesi ve arkadaşları onu çok özleyecek. Tamamen önlenebilir bir kazaydı” dedi.

Paxson’ın eşi Alicia Paxson ise önceki günlerde WSCOTV’ye şunları söylemişti:

İLGİLİ HABER Filistin Kızılayı Gazze Şeridi’nde Koordinasyona Arı Verdi
ABD'de yaşayan 47 yaşındaki Phil Paxson, kızının yaş gününden arabayla eve dönerken GPS'in yanlış yönlendirmesi sonucu köprüden aşağı düşerek hayatını kaybetti.

“Öyle görünüyor ki küçücük bir tedbir hayatını kurtarabilirdi. Kimse sorumluluk almak istemedi. 9 yıldan uzun süredir bu nasıl böyle olabildi, anlamıyorum.”

Polis: 11 saat sonra bulundu

Polisler WSCOTV’ye yaptığı açıklamada, Paxson’un saat 23.00’te köprüden uçtuğunu ama aracının sabah saat 9.45 sularında bulunduğunu söyledi.

Yetkili Brian Black, “Birileri bu bölgeye bir tür bariyer veya barikat kurmalıydı. Burası özel mülk. Eyalet korumasında değil” ifadelerini kullandı.

Köprüden kimin sorumlu olduğu belirsizliğini korurken, Paxson’ın ailesi cenazeyi ve diğer masrafları karşılamak için bir GoFundMe (kitlesel fonlama platformu) aracılığıyla yardım topluyor.

author avatar
Haberin Adresi İnternet Editörü
Haberinadresi.com internet editörü. Gündem, ekonomi, spor ve birçok konuda haberin hazırlanması ve haber okuyucularına sunulmasını sağlamaktadır.

İlgili Haberler