Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Pazar

18°/ 10°

Pazartesi

17°/ 10°

Salı

12°/

Çarşamba

15°/

Perşembe

16°/

Cuma

13°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Dünya

Netanyahu’dan Gazze’ye Yönelik Hain Saldırı Planları

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ordu ve güvenlik birimlerine, Gazze Şeridi'nin güneyine saldırı düzenleme ve bölgede barınan yaklaşık 1,4 milyon Filistinlinin yerinden edilmesi için gerekli planın hazırlanması talimatını verdi.

Yayınlanma:

İsrail Başbakanlık Ofisi tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Gazze’nin güneyindeki dört Hamas taburunun ortadan kaldırılmadan savaşın amacına ulaşılmasının mümkün olmadığı” belirtildi. Açıklamada, Gazze’nin güneyindeki operasyonların sivillerin tahliyesini gerektirdiği ve Netanyahu’nun İsrail ordusu ve güvenlik birimlerine, bölgedeki sivil nüfusun tahliyesi ve Hamas taburlarının imha edilmesi için hükümete sunulmak üzere ortak bir saldırı planı hazırlanması talimatını verdiği ifade edildi.

7 Ekim 2023 tarihinden bu yana İsrail’in Gazze Şeridi’ne hava, kara ve denizden düzenlediği saldırılarda, en az 12 bin çocuk ve 8 bin 190 kadın olmak üzere toplamda 27 bin 947 Filistinli hayatını kaybetti, 67 bin 459 Filistinli ise yaralandı.

Hala enkaz altında binlerce ölü olduğu bildirilirken, sivil altyapı da hedef alınarak halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları da tahrip ediliyor.

author avatar
Öznur Tekeli
18 Eylül 1996 yılında Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Eskişehir Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olduktan sonra 2022 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde gece editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler