Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Pazar

15°/

Pazartesi

18°/

Salı

13°/

Çarşamba

11°/

Perşembe

13°/

Cuma

12°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Dünya

Norveç UNRWA’ya Yardım Yaptı

Norveç, Filistinli mültecilere yardım eden Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı'na (UNRWA) 26 milyon dolarlık bir yardım gönderdi.

Yayınlanma:

Norveç, Birleşmiş Milletler Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı’na (UNRWA) yapılacak olan 26 milyon dolarlık yardımı duyurdu. Dışişleri Bakanı Espen Barth Eide, UNRWA’nın Gazze’deki insani çabaların bel kemiği olduğunu vurgulayarak hizmetlerinin milyonlarca insan için hayati önem taşıdığını ifade etti. UNRWA, 1950’den bu yana BM üyesi devletlerin gönüllü katkılarıyla faaliyet gösteriyor ve 5,9 milyon Filistinli mülteciye gıda, sağlık, eğitim ve barınak gibi insani yardımlar sağlıyor.

Orta Doğu’daki gerileme bağlı olarak İsrail, UNRWA tesislerine yönelik saldırılar gerçekleştirerek yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını engel oluyor. Gidişatın ciddileştiğini vurgulayan BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, İsrailli yetkililerin UNRWA personeline karıştığı iddiaların acilen soruşturulmasını talep etmişti.

Yaşanan kriz döneminde UNRWA’ya destek veren birçok ülke, geçici olarak finansal desteğini durdurma kararı almıştı. Ancak Norveç, İrlanda ve İspanya gibi ülkeler UNRWA’ya olan desteklerini sürdüreceklerini açıklamışlardı.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler