Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Cumartesi

16°/ 10°

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

14°/

Çarşamba

/

Perşembe

10°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Dünya

Robotun Ameliyattaki Hatası Kadının Ölümüne Yol Açtı

Tıp dünyasında yaygın olarak kullanılan robotun ameliyattaki hatası bir kadının hayatını kaybetmesine neden oldu.

Yayınlanma:

2022 yılında gerçekleştirilen bir ameliyatta, kullanılan robotun hatası sonucu 78 yaşındaki Sandra Sultzer yaşamını yitirdi.

Kolon kanseri tedavisi için girdiği operasyonda, robotun ameliyattaki hatası sonucu ince bağırsağında yanık ve delik oluştu. Ameliyat sonrasında sağlık durumu kötüleşen Sultzer, ciddi karın ağrısı ve yüksek ateş şikayetleriyle yaşamını yitirdi.

Sultzer’in yakınları, hastaneye karşı dava açarak robotun düzgün kullanılmadığını ve hastanın sağlığının göz ardı edildiğini iddia etti. Dava dilekçesinde, robotun çevresindeki korumanın eksik olduğu ve elektrik kaçağı oluştuğu belirtilirken, doktorların robotun neden olduğu yanığı fark etmediği vurgulandı. Olayla ilgili soruşturma sürerken, davanın devamına karar verildi.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler